Це вже третя в цьому році поїздка студентів і викладачів кафедри геології та гідрології до ПрАТ «Тернопільський кар'єр». Дане підприємство належить до провідних компаній України на ринку вапняку, яка займається розробкою численних родовищ вапнякового каменю в горському кряжі Товтри з подальшою переробкою його на флюси, будівельні та інші види матеріалів обсягом до 2,8 млн. т продукції на рік. Логістична схема поставок цим підприємством своєї продукції охоплює більшу частину території України.
Необхідність раціонального використання корисних копалин, ефективного управління мінеральною сировиною і продукцією, логістикою і географічним простором їхнього обігу створює потребу у фахівцях з конструктивної географії в сфері управління мінеральними ресурсами, геологах, гірниках. Тому ПрАТ «Тернопільський кар'єр» зацікавлене, зокрема, в реалізації освітньо-професійних програми «Конструктивна географія, управління водними та мінеральними ресурсами» в НУВГП, адже за такою програмою не здійснює підготовку фахівців жоден ЗВО в Україні.
Наші студенти і викладачі побували на природних відслоненнях гірських порід на горському кряжі Товтри, відвідали грандіозні карʼєри з видобутку вапнякового каменю поблизу Галущинці, Максимівка, Старий Збараж, оглянули сучасне виробництво камʼяних матеріалів і вапнякового борошна за новітньою європейською технологією компанії Loesche (Німеччина). Були зібрані унікальні колекції скамянілих решток тварин, які жили в теплому сарматському морі 10-15 млн. р. тому і побудували із своїх вапнякових скелетів барʼєрний палеориф – Товтровий кряж. Аналогів йому у світі немає, проте подібні за деякими геологічними структурами скелясті пасма є у Великій Британії та США. Керівництву підприємства ПрАТ «Тернопільський». були вручені подяки від НУВГП за співпрацю у реалізації освітньо-професійних програм і науковій роботі.