Назад к списку

         ПРЕЗЕНТАЦІЯ МЕТЕОРИТА НА КАФЕДРІ ГЕОЛОГІЇ ТА ГІДРОЛОГІЇ НУВГП

    Науковці кафедри геології та гідрології НУВГП та члени Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Рівненської області презентували уламки метеориту, знайдені рівнянином в Росії. Унікальний камінь має найбільші вмісти нікелю та домішки золота з 6 аналогічних, які існують в світі.

    Метеорит знайшов Віктор Біцюк, рівнянин, який на момент знахідки проживав у Росії. Сталося це 18 липня 2015 року на історичних землях України поблизу Суземки, яка тепер у межах Брянщини (Російська Федерація).

    Цілих дев'ять місяців провадилися дослідження в Академії наук РФ. 3 січня 2017 року метеорит, який і отримав назву “Суземка”, одержав підтвердження та реєстрацію у Лондоні в Міжнародному товаристві з метеоритів і планетарних досліджень.

   Камінь, вагою майже десять кілограмів, належить до класу атакситів. Подібних з підгрупи sHH у світі віднайдено лише шість. “Суземка” за вагою на другому місці, а за вмістом золота на першому.

    12 квітня, з нагоди тижня космосу в Україні, уламки метеориту показали студентам. Вони мали змогу взяти їх до рук та потримати. Адже вважається, що це приносить щастя і удачу. А якщо під час тримання в руках загадати бажання, воно збудеться.

    Завідувач кафедри геології та гідрології Мельничук В.Г., доктор геологічних наук, професор показав присутнім астроблемні кільцеві структури, які утворились на Землі у місці падіння метеоритів. Він також розповів про мінерали, які при цьому утворюються, зокрема про діаманти.