Назад к списку

КОНФЕРЕНЦІЯ "ПРИРОДА ПОЛІССЯ: ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ОХОРОНА"

    Під такою назвою з 13 по 15 червня у місті Сарни з нагоди 20-річчя Рівненського природного заповідника (РПЗ) проходила науково-практична конференція з міжнародною участю. Участь у конференції взяли 48 представників із 27 наукових, природоохоронних та освітні установ України, в тому числі і науковці НУВГП. Загальна кількість учасників, які подали свої матеріали сягала 77 представників із 38 установ України, Білорусі та Алжиру.


    На пленарному засіданні з вітальними словами виступили директор РПЗ Василь Бачук, заступник Міністра екології України Василь Полуйко, перший заступник начальника Рівненського обласного управління лісового і мисливського господарства Михайло Прокопчук, начальник відділу заповідної справи, екологічної мережі, моніторингу та природоохоронних заходів Департаменту екології та природних ресурсів Рівненської обласної державної адміністрації Володимир Діковицький, а також представник науковго куратора РПЗ, доцент кафедри геології та гідрології ННІ ВГП, НУВГП Ігор Гопчак. 

    Під час конференції, для детальнішого ознайомлення з особливостями природних комплексів заповідника було організовано екскурсію на територію природного масиву «Сомине» Рівненського природного заповідника, науково-дослідним маршрутом протяжністю близько 4 км, під час якої наукові працівники заповідника розповіли про історію створення масиву, про особливості природних комплексів та наявне тут біорізноманіття. Де гості з різних куточків України змогли поближче побачити, що таке Полісся. За екскурсовода їм був начальник науково-дослідного відділу заповідника Михайло Франчук. Навіть мешканцям краю було цікаво послухати змістовні розповіді спеціаліста про болото, тваринний і рослинний світ, історичні екскурси в його минуле, а що вже казати про науковців з інших регіонів. Йдучи один за одним «конкою» (дамбою, насипаною селянами за часів Польщі) учасники конференції мали змогу побачити водно-болотні угіддя, червонокнижні види рослин та місця де мешкають бобри.

    Інший науковець РПЗ Марія Юсковець повідала, що серед флори заповідника налічується 54 рослини, та 89 - тварин і птахів, занесених до Червоної книги України. Сомине та Сира Погоня є частиною найбільшого в Україні болотного масиву Кремінне. Саме тут можна побачити унікальні рослини та рідкісні види тварин і птахів. Всі масиви заповідника мають статус водно-болотних угідь міжнародного значення та охороняються Рамсарською конвенцією.

    Під час роботи конференції було заслухано 23 доповіді з питань загального функціонування природоохоронних територій Полісся, охорони водних об’єктів і водно-болотних угідь, дослідження флори, фауни, абіотичного середовища Полісся, природних та антропогенних процесів які відбуваються в природних комплексах Полісся, питання рекреаційного та туристичного потенціалу Полісся. Доповідачі обговорювали проблеми та загрози змін природи Полісся та в цілому України, говорили про перспективи заповідання природних територій. По закінченню відбулося прийняття резолюції в якій зазначено актуальні питання щодо збереження і дослідження природи Полісся на 5 наступних років.

    Підсумком конференції буде видання збірника наукових праць, до якої ввійдуть доповіді учасників, які сприятимуть в подальшому дослідження та збереженні природи Полісся.

    Головна мета конференції була досягнута – науковці, освітяни та працівники природоохоронних організацій отримали нові знайомства та налагодили співпрацю в природоохоронній сфері.

    Щиро Вдячні керівництву та працівникам РПЗ, та всім хто долучився до організації, проведення та участі у науково-практичній конференції.