ПАПІР ІЗ КАМЕНЮ

16 грудня 2021 р. у м. Києві відбулася річна конференція вапнякової індустрії LIMEFORUA 2021, у якій взяв участь професор кафедри геології та гідрології НУВГП Віктор Мельничук з доповіддю «Реалізація проекту розвитку ринку вапнякової продукції для очищення водойм України».  

     На конференції обговорювалась, зокрема, можливість виробництва в Україні мінерального паперу із вапнякового каменю, що видобувається ПрАТ «Тернопільський карʼєр». Презентувались зразки мінерального паперу, що виробляється в Узбекистані у м. Фергана на підприємстві Fergana stone paper в кількості 9 тис. т. в рік, де побували представники ПрАТ «Тернопільський карʼєр» напередодні.

        

Читать дальше

Студенти НУВГП спеціальності 106 «Географія» 01.10.2021р. відвідали ПрАТ «Тернопільський кар'єр»

       Це вже третя в цьому році поїздка студентів і викладачів кафедри геології та гідрології до ПрАТ «Тернопільський кар'єр». Дане підприємство належить до провідних компаній України на ринку вапняку, яка займається розробкою численних родовищ вапнякового каменю в горському кряжі Товтри з подальшою переробкою його на флюси, будівельні та інші види матеріалів обсягом до 2,8 млн. т продукції на рік. Логістична схема поставок цим підприємством своєї продукції охоплює більшу частину території України. 

Читать дальше

Про сланцевий газ в Україні

 НОВИНИ ПРО СЛАНЦЕВИЙ ГАЗ УКРАЇНИ. Радіоефір Радіо Край, доповідає Мельничук Віктор Григорович доктор геологічних наук, професор кафедри геології та гідрології, Національний університет водного господарства та природокористуванняЧитать дальше

«ВОДНІ ПЕРЕГОНИ» – СТОП! ІНФОПОРТАЛ GEO-RIVNE ВІТАЄ ПЕРЕМОЖЦІВ!!!!

    Ось і завершились віртуальні «Водні перегони», які були приурочені до Всесвітнього дня водних ресурсів (Міжнародного дня води), що відзначався 22 березня 2021 року.Конкурс розпочався 22 лютого 2021 року і завершився 22 березня 2021 року о 24:00.
    За умовами конкурсу усі бажаючі мали змогу розмістити на facebook сторінка https://www.facebook.com/GEORIVNESOCIAL короткий запис про будь-який факт, що стосується води, водного об’єкту, водного господарства. 

Читать дальше

Тарас Шевченко і топоніміка

ГЕО – РІВНЕ запрошує взяти участь у цифровому флешмобі "Тарас Шевченко і топоніміка" на час Шевченківських днів 2021 року. Щоб взяти участь потрібно: 

1) до 10 березня (включно) визначити щонайбільше населених пунктів в тій чи іншій області України, названих в честь Т.Г. Шевченка (в Україні їх 175). Категорія: Населені_пункти, названі на честь Тараса Шевченка. https://www.google.com.ua/maps/place/ 

2) надіслати Ваші дані в КОНТАКТИ сайту Гео-Рівне - https://geo-rivne.com, фейсбук - GEORIVNESOCIAL , або інстаграм - @infogeorivne

Переможцем акції стане особа, яка віднайшла найбільшу кількість топонімів «Шевченко» в тій чи іншій області. Апогеєм стане топонімічний аналіз населених пунктів, названих в честь Т.Г. Шевченка, з публікацією результатів у науковому географічному виданні за участі переможця. 

Читать дальше

Маєш бажання легко отримати ПРИЗза 200, 100 чи хоча б 50 грн.? Тоді – запрошуємо на «Водні перегони» !

Віртуальні «Водні перегони» приурочені до Всесвітнього дня водних ресурсів (Міжнародного дня води), який відзначатиметься 22 березня 2021 року!

 Як стати їх учасником? 

Це просто! 

Для цього треба зробити всього 3 кроки: 

    Крок 1. Зайди на сторінку https://www.facebook.com/GEORIVNESOCIAL 

    Крок 2. Розмісти на стіні сторінки короткий запис про будь-який факт, що стосується води, водного об’єкту, водного господарства. Розміщена поряд з текстом ілюстрація – фотка, карта, емблема, малюнок – зроблять запис помітнішим! Бажано вказати джерело інформації (якщо це можливо), щоб була нагода пересвідчитися у достовірності наведеного факту. 

    Крок 3. Запроси своїх друзів і знайомих підтримати тебе – поставити «лайк» під твоїм записом. І спостерігай, як нестримно зростає кількість «сердечок»! 

    

Читать дальше

МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ ГЕОЛОГІЧНЕ, ГІДРОЛОГІЧНЕ ТА БІОЛОГІЧНЕ РІЗНОМАНІТТЯ ПОЛІССЯ до 130 річчя від дня народження видатного польського дослідника Полісся професора Станіслава Малковського

ПОСИЛАННЯ ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ: REGISTRATION FORM

ПОСИЛАННЯ НА САЙТ КОНФЕРЕНЦІЇ Читать дальше

Рентгенівський дифрактометр Bruker D8 ADVANCE

    Підприємством «Волинь-Цемент» філією ПРАТ «Дікергофф Цемент Україна» передано кафедрі геології та гідрології НУВГП за залишковою вартістю рентгенівський дифрактометр D8 ADVANCE, який вимірює залежність інтенсивності рентгенівських променів, розсіяних порошкоподібними зразками мінеральних речовин, плівками, орієнтованими монокристалами і т.д., від кута дифракції. Прилад встановлено у навчальній лабораторії інженерної геології (ауд, 505) і буде використовуватись при вивченні мінералогії, літології, петрографії, геофізики та інших навчальних дисциплін.
     Вчені НУВГП висловлюють дирекції ПРАТ «Дікергофф Цемент Україна» глибоку вдячність за вагомий внесок у розвиток лабораторної бази нашого університету. 

Читать дальше

"Про стан рівня забруднення повітря міст України, про смог, дим, туман і шкоду від спалювання листя"

Інтерв'ю #4 Гопчака Ігора Васильовича (Igor Gopchak) доцента кафедри геології і гідрології, кандидата географічних наук, "Про стан рівня забруднення повітря міст України, про смог, дим, туман і шкоду від спалювання листя" на ранковому шоу "Добрий ранок"  

Читать дальше

КОНФЕРЕНЦІЯ "ПРИРОДА ПОЛІССЯ: ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ОХОРОНА"

    Під такою назвою з 13 по 15 червня у місті Сарни з нагоди 20-річчя Рівненського природного заповідника (РПЗ) проходила науково-практична конференція з міжнародною участю. Участь у конференції взяли 48 представників із 27 наукових, природоохоронних та освітні установ України, в тому числі і науковці НУВГП. Загальна кількість учасників, які подали свої матеріали сягала 77 представників із 38 установ України, Білорусі та Алжиру.

Читать дальше

Перші кроки студентів-географів від теорії до практики

    Після напружених пар та складних модулів «Навчально-ознайомчу практику» студенти-географи чекали з нетерпінням. Причиною таких очікувань були анонсовані, наперед майбутні науково-пізнавальні екскурсії та подорож в Карпати. Така організація практики це хороша можливість отримати навики перших польових геолого-геоморфологічних, ґрунтових, геоботанічних, гідро-кліматичних досліджень безпосередньо в природних ландшафтах. Не менш важливими є і дослідження з суспільної географії: знайомство з промисловими об’єктами та закладами соціальної інфраструктури, етнографічними особливостями населення різних регіонів, тощо. 

Читать дальше

Всеукраїнська олімпіада з геології в Карпатах

    З 21-24 травня 2019 року відбулася Всеукраїнська олімпіада з геології в Карпатах (смт. Верхнє-Синьовидне) на базі лабораторії еколого-геологічних досліджень геологічного факультету Львівського університету ім. І.Франка. 

    В олімпіаді взяли участь студенти НУВГП навчально-наукового інституту водного господарства та природооблаштування: Вознюк О.В. (Г-11) та Гусак В.В. (Г -21), в супроводі старшого викладача кафедри геології та гідрології , к.геол. н. Мельничука В.Г. Учасники олімпіади виконували теоретичні та практичні завдання з геології в польових умовах Карпат.  

Читать дальше

Фестиваль активного туризму «Стежки здоров’я»

    24 квітня студенти спеціальностей: 242 «Туризм», 106 «Географія», 103 «Науки про землю» НУВГП прийняли активну участь у фестивалі активного туризму «Стежки здоров’я», проведення якого було ініційоване комунальним закладом «Обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Рівненської обласної ради. Завданням фестивалю було залучити якомога більше молоді до активного проведення дозвілля. Захід проведений в лісовому масиві поблизу смт. Оржів, а його учасниками стали близько півтори сотні студентів вищих закладів області. Змагання проводились на дистанціях: «Смуга перешкод», «Водний слалом», «Фігурне водіння велосипеда» та «Спортивне орієнтування за маркуванням». Суддівство змагань забезпечували досвідчені члени Федерації спортивного туризму у Рівненській області, серед яких Майстри спорту України зі спортивного туризму такі як: Буренко Валерій, Чалій Людмила, Шевчук Наталія та ін.

Читать дальше

ПРОБЛЕМИ КЛІМАТУ ТА ГЛОБАЛЬНОГО ПОТЕПЛІННЯ

    Інтерв'ю доцента кафедри геології і гідрології НУВГП, кандидата географічних наук Гопчака Ігора Васильовича з проблем КЛІМАТУ І ГЛОБАЛЬНОГО ПОТЕПЛІННЯ

Читать дальше

НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР "ГЕОМАНДРИ"

НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР: «ГЕОМАНДРИ У 2017-2019 рр».5 квітня 2019 р. о 12.00, ауд. 410. Запрошуємо УСІХ бажаючих!!! 

Читать дальше

Географи НУВГП відзначили Всесвітній день водних ресурсів


     22 березня 2019 року на кафедрі геології та гідрології ННІ ВГП з нагоди Всесвітнього дня водних ресурсів, яке в цьому році проходить під гаслом – «Вода для всіх», студенти 1-го курсу спеціальності 106 «Географія» також приєднались до відзначення цієї дати, ними було організовано фотовиставку зі стінгазетою під однойменною назвою. 

Читать дальше

Профорієнтаційна робота в загальноосвітніх школах Костополя

    Викладачі кафедри геології та гідрології, ННІ ВГП, доценти Гопчак Ігор Васильович і Криницька Марія Василівна, та старший викладач Мельничук Григорій Вікторович, відповідно до наказу МОН України провели для випускників загальноосвітніх шкіл м. Костопіль I тур Всеукраїнської олімпіади з Математики та Історії України. Участь у олімпіаді дає унікальну можливість отримати до 20 балів до сертифікатів ЗНО та допоможе вступити до НУВГП на вибрані абітурієнтами спеціальності. 

Читать дальше

Міжнародна науково-практична конференція «Вода для всіх» присвячена Всесвітньому дню водних ресурсів

    Відбулася 21 березня 2019 року в Інституті водних проблем і меліорації НААН України спільно з Республіканським унітарним підприємством «Центральний науково-дослідний інститут комплексного використання водних ресурсів» (Республіка Білорусь) та Глобальним водним партнерством України 

Читать дальше

Моніторинг гідрометеорологічних умов професійною безпровідною метеостанцією Vantage Pro 2 Devis Instruments

      Кафедрою геології та гідрології ННІ ВГП від серпня 2018 р. виконується моніторинг гідрометеорологічних умов професійною безпровідною метеостанцією Vantage Pro 2 Devis Instruments за програмою науково-дослідних робіт: «Моніторинг вологості крейди Здолбунівського родовища (південно-західна частина) у видобувних уступах та буртах звітрювання» на замовлення ПРАТ «Дікергофф Цемент Україна». До комплексу вимірюваних метеоданих увійшли: температура та вологість повітря, швидкість та напрям вітру, кількість та інтенсивність опадів, тиск. Напередодні встановлення і запуску метеостанція Vantage Pro 2 Devis Instruments була калібрована на точне визначення зазначених показників ДП «Укрметртестдержстандарт» та ДП «Житомирстандартметрологія». Моніторинг виконується з метою встановлення залежності вологості крейди від коливань метеопоказників. Водночас буряться свердловини з відбором проб для лабораторного вимірювання вологості крейди і вимірюються рівні підземних вод.


 


Читать дальше

Поїздка в Карпати студентським науковим гуртком "ГЕО-РІВНЕ"

    З 11 по 15 лютого 2019 року Студентським науковим гуртком «Гео-Рівне» під керівництвом доцента кафедри геології та гідрології А.С. Романіва у Карпатах було проведено школу-семінар: «Організація зимових походів та безпека туристів в горах» (Чорногірський хребет, урочище Козьмещик, сходження на г. Петрос).

Читать дальше
Загрузить еще