КУРСИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ НА ПРАВО ВЕДЕННЯ ПОШУКІВ, РОЗВІДКИ, ВИДОБУВАННЯ ТА ЕКСПЕРТИЗИ БУРШТИНУ.  ДЛЯ ВСІХ КАТЕГОРІЙ СЛУХАЧІВ

 

ДО ДНЯ ГЕОЛОГІЇ, ГЕОДЕЗІЇ І КАРТОГРАФІЇ

Волинське відділення УМТ, 
кафедра геології та гідрології НУВГП
 та партнери 

ДО ДНЯ ГЕОЛОГІЇ, ГЕОДЕЗІЇ І КАРТОГРАФІЇ

Онлайн-зустріч: «Геомандри 2022-22 до війни, географія і геологія в контексті війни»

на платформі Googl Мeet 03.04.2022р. 10-00
Ідентифікатор зустрічі: meet.google.com/ywe-yiqj-ecd
Короткі доповіді відео-презентації за бажанням (повідомити мене заздалегіть поштою).Запрошені:
1. Басюк Тетяна 
2. Бровко Галина 
3. Будз Олена
 4. Вишневський Сергій, 
5. Волков Сергій 
6. Волненко Ніна 
7. Волненко Сергій
 8. Головко Оксана
 9. Гопчак Ігор 
10. Гречко Федір 
11. Залеський Іван 
12. Зелінський Віктор 
13. Кіндрат Володимир 
14. Крещук Петро 
15. Криницька Марія 
16. Курепа Ярослав 
17. Мамчур Сергій 
18. Мельничук Віктор 
19. Мельничук Григорій
 20. Мисько Ольга 
21. Мисько Володимир +
22. Неглядюк Катерина 
23. Олещук Петро 
24. Поліщук Андрій 
25. Ренда Андрій 
 26. Романів Андрій Савчук Петро
27. Савчук Наталія +
28. Савчук Олександр+ 
29. Степанюк Богдан+ 
30. Степанюк Людмила+ 
31. Стрижалко Вадим 
32. Сурмей Дмирто 
33. Тараско Ірина + 
34. Трач Юлія 
35. Туручко Андрій + 
36. Туручко Леонід 
37. Федорков Віктор+ 
38. Федорчук Микола +
 39. Халанчук Лариса + 
40. Холоденко Вікторія 
41. Шпирка Василь +
42. Штука Олексій + 
43. Шустра Євгеній +  
44. Харчишин Юрій
Принагідно Всіх вітаємо з прийдешнім Днем геології, геодезії і картографії !!!
 Перешліть, будь ласка, повідомлення на відомі Вам пошти колег, хто позначений ( +) Їхніх адрес я не знайшов.

Пішла із життя Романів Оксана Яківна

    Колектив Національного університету водного господарства та природокористування висловлює щирі співчуття рідним, близьким друзям видатної географині-науковця, мудрої наставниці студенства, чудової людини Романів Оксани Яківни, котра працювала завідувачем кафедри геології та гідрології НУВГП. Ми поділяємо Вашу скорботу, адже не стало непересічної особистості, чий життєвий шлях довгі роки був нерозривно пов'язаний із географією і вищою щколою. Вчительки з великої літери, котра слугувала взірцем не лише для студентів, але й для колег, чия натхнена праця була присвячена процвітанню й розвитку України.Оксани Янівни не стало 24 лютого 2022 після короткочасної хвороби. Колектив кафедри геології та гідрології глибоко сумує за нашим керівником.  

ПАПІР ІЗ КАМЕНЮ

16 грудня 2021 р. у м. Києві відбулася річна конференція вапнякової індустрії LIMEFORUA 2021, у якій взяв участь професор кафедри геології та гідрології НУВГП Віктор Мельничук з доповіддю «Реалізація проекту розвитку ринку вапнякової продукції для очищення водойм України».  

     На конференції обговорювалась, зокрема, можливість виробництва в Україні мінерального паперу із вапнякового каменю, що видобувається ПрАТ «Тернопільський карʼєр». Презентувались зразки мінерального паперу, що виробляється в Узбекистані у м. Фергана на підприємстві Fergana stone paper в кількості 9 тис. т. в рік, де побували представники ПрАТ «Тернопільський карʼєр» напередодні.

        

Студенти НУВГП спеціальності 106 «Географія» 01.10.2021р. відвідали ПрАТ «Тернопільський кар'єр»

       Це вже третя в цьому році поїздка студентів і викладачів кафедри геології та гідрології до ПрАТ «Тернопільський кар'єр». Дане підприємство належить до провідних компаній України на ринку вапняку, яка займається розробкою численних родовищ вапнякового каменю в горському кряжі Товтри з подальшою переробкою його на флюси, будівельні та інші види матеріалів обсягом до 2,8 млн. т продукції на рік. Логістична схема поставок цим підприємством своєї продукції охоплює більшу частину території України. 

Про сланцевий газ в Україні

 НОВИНИ ПРО СЛАНЦЕВИЙ ГАЗ УКРАЇНИ. Радіоефір Радіо Край, доповідає Мельничук Віктор Григорович доктор геологічних наук, професор кафедри геології та гідрології, Національний університет водного господарства та природокористування«ВОДНІ ПЕРЕГОНИ» – СТОП! ІНФОПОРТАЛ GEO-RIVNE ВІТАЄ ПЕРЕМОЖЦІВ!!!!

    Ось і завершились віртуальні «Водні перегони», які були приурочені до Всесвітнього дня водних ресурсів (Міжнародного дня води), що відзначався 22 березня 2021 року.Конкурс розпочався 22 лютого 2021 року і завершився 22 березня 2021 року о 24:00.
    За умовами конкурсу усі бажаючі мали змогу розмістити на facebook сторінка https://www.facebook.com/GEORIVNESOCIAL короткий запис про будь-який факт, що стосується води, водного об’єкту, водного господарства. 

Тарас Шевченко і топоніміка

ГЕО – РІВНЕ запрошує взяти участь у цифровому флешмобі "Тарас Шевченко і топоніміка" на час Шевченківських днів 2021 року. Щоб взяти участь потрібно: 

1) до 10 березня (включно) визначити щонайбільше населених пунктів в тій чи іншій області України, названих в честь Т.Г. Шевченка (в Україні їх 175). Категорія: Населені_пункти, названі на честь Тараса Шевченка. https://www.google.com.ua/maps/place/ 

2) надіслати Ваші дані в КОНТАКТИ сайту Гео-Рівне - https://geo-rivne.com, фейсбук - GEORIVNESOCIAL , або інстаграм - @infogeorivne

Переможцем акції стане особа, яка віднайшла найбільшу кількість топонімів «Шевченко» в тій чи іншій області. Апогеєм стане топонімічний аналіз населених пунктів, названих в честь Т.Г. Шевченка, з публікацією результатів у науковому географічному виданні за участі переможця. 

Маєш бажання легко отримати ПРИЗза 200, 100 чи хоча б 50 грн.? Тоді – запрошуємо на «Водні перегони» !

Віртуальні «Водні перегони» приурочені до Всесвітнього дня водних ресурсів (Міжнародного дня води), який відзначатиметься 22 березня 2021 року!

 Як стати їх учасником? 

Це просто! 

Для цього треба зробити всього 3 кроки: 

    Крок 1. Зайди на сторінку https://www.facebook.com/GEORIVNESOCIAL 

    Крок 2. Розмісти на стіні сторінки короткий запис про будь-який факт, що стосується води, водного об’єкту, водного господарства. Розміщена поряд з текстом ілюстрація – фотка, карта, емблема, малюнок – зроблять запис помітнішим! Бажано вказати джерело інформації (якщо це можливо), щоб була нагода пересвідчитися у достовірності наведеного факту. 

    Крок 3. Запроси своїх друзів і знайомих підтримати тебе – поставити «лайк» під твоїм записом. І спостерігай, як нестримно зростає кількість «сердечок»! 

    

МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ ГЕОЛОГІЧНЕ, ГІДРОЛОГІЧНЕ ТА БІОЛОГІЧНЕ РІЗНОМАНІТТЯ ПОЛІССЯ до 130 річчя від дня народження видатного польського дослідника Полісся професора Станіслава Малковського

ПОСИЛАННЯ ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ: REGISTRATION FORM

ПОСИЛАННЯ НА САЙТ КОНФЕРЕНЦІЇ Рентгенівський дифрактометр Bruker D8 ADVANCE

    Підприємством «Волинь-Цемент» філією ПРАТ «Дікергофф Цемент Україна» передано кафедрі геології та гідрології НУВГП за залишковою вартістю рентгенівський дифрактометр D8 ADVANCE, який вимірює залежність інтенсивності рентгенівських променів, розсіяних порошкоподібними зразками мінеральних речовин, плівками, орієнтованими монокристалами і т.д., від кута дифракції. Прилад встановлено у навчальній лабораторії інженерної геології (ауд, 505) і буде використовуватись при вивченні мінералогії, літології, петрографії, геофізики та інших навчальних дисциплін.
     Вчені НУВГП висловлюють дирекції ПРАТ «Дікергофф Цемент Україна» глибоку вдячність за вагомий внесок у розвиток лабораторної бази нашого університету. 

"Про стан рівня забруднення повітря міст України, про смог, дим, туман і шкоду від спалювання листя"

Інтерв'ю #4 Гопчака Ігора Васильовича (Igor Gopchak) доцента кафедри геології і гідрології, кандидата географічних наук, "Про стан рівня забруднення повітря міст України, про смог, дим, туман і шкоду від спалювання листя" на ранковому шоу "Добрий ранок"  

КОНФЕРЕНЦІЯ "ПРИРОДА ПОЛІССЯ: ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ОХОРОНА"

    Під такою назвою з 13 по 15 червня у місті Сарни з нагоди 20-річчя Рівненського природного заповідника (РПЗ) проходила науково-практична конференція з міжнародною участю. Участь у конференції взяли 48 представників із 27 наукових, природоохоронних та освітні установ України, в тому числі і науковці НУВГП. Загальна кількість учасників, які подали свої матеріали сягала 77 представників із 38 установ України, Білорусі та Алжиру.

Перші кроки студентів-географів від теорії до практики

    Після напружених пар та складних модулів «Навчально-ознайомчу практику» студенти-географи чекали з нетерпінням. Причиною таких очікувань були анонсовані, наперед майбутні науково-пізнавальні екскурсії та подорож в Карпати. Така організація практики це хороша можливість отримати навики перших польових геолого-геоморфологічних, ґрунтових, геоботанічних, гідро-кліматичних досліджень безпосередньо в природних ландшафтах. Не менш важливими є і дослідження з суспільної географії: знайомство з промисловими об’єктами та закладами соціальної інфраструктури, етнографічними особливостями населення різних регіонів, тощо. 

Всеукраїнська олімпіада з геології в Карпатах

    З 21-24 травня 2019 року відбулася Всеукраїнська олімпіада з геології в Карпатах (смт. Верхнє-Синьовидне) на базі лабораторії еколого-геологічних досліджень геологічного факультету Львівського університету ім. І.Франка. 

    В олімпіаді взяли участь студенти НУВГП навчально-наукового інституту водного господарства та природооблаштування: Вознюк О.В. (Г-11) та Гусак В.В. (Г -21), в супроводі старшого викладача кафедри геології та гідрології , к.геол. н. Мельничука В.Г. Учасники олімпіади виконували теоретичні та практичні завдання з геології в польових умовах Карпат.  

Фестиваль активного туризму «Стежки здоров’я»

    24 квітня студенти спеціальностей: 242 «Туризм», 106 «Географія», 103 «Науки про землю» НУВГП прийняли активну участь у фестивалі активного туризму «Стежки здоров’я», проведення якого було ініційоване комунальним закладом «Обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Рівненської обласної ради. Завданням фестивалю було залучити якомога більше молоді до активного проведення дозвілля. Захід проведений в лісовому масиві поблизу смт. Оржів, а його учасниками стали близько півтори сотні студентів вищих закладів області. Змагання проводились на дистанціях: «Смуга перешкод», «Водний слалом», «Фігурне водіння велосипеда» та «Спортивне орієнтування за маркуванням». Суддівство змагань забезпечували досвідчені члени Федерації спортивного туризму у Рівненській області, серед яких Майстри спорту України зі спортивного туризму такі як: Буренко Валерій, Чалій Людмила, Шевчук Наталія та ін.

ПРОБЛЕМИ КЛІМАТУ ТА ГЛОБАЛЬНОГО ПОТЕПЛІННЯ

    Інтерв'ю доцента кафедри геології і гідрології НУВГП, кандидата географічних наук Гопчака Ігора Васильовича з проблем КЛІМАТУ І ГЛОБАЛЬНОГО ПОТЕПЛІННЯ

НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР "ГЕОМАНДРИ"

НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР: «ГЕОМАНДРИ У 2017-2019 рр».5 квітня 2019 р. о 12.00, ауд. 410. Запрошуємо УСІХ бажаючих!!! 

Географи НУВГП відзначили Всесвітній день водних ресурсів


     22 березня 2019 року на кафедрі геології та гідрології ННІ ВГП з нагоди Всесвітнього дня водних ресурсів, яке в цьому році проходить під гаслом – «Вода для всіх», студенти 1-го курсу спеціальності 106 «Географія» також приєднались до відзначення цієї дати, ними було організовано фотовиставку зі стінгазетою під однойменною назвою. 

Профорієнтаційна робота в загальноосвітніх школах Костополя

    Викладачі кафедри геології та гідрології, ННІ ВГП, доценти Гопчак Ігор Васильович і Криницька Марія Василівна, та старший викладач Мельничук Григорій Вікторович, відповідно до наказу МОН України провели для випускників загальноосвітніх шкіл м. Костопіль I тур Всеукраїнської олімпіади з Математики та Історії України. Участь у олімпіаді дає унікальну можливість отримати до 20 балів до сертифікатів ЗНО та допоможе вступити до НУВГП на вибрані абітурієнтами спеціальності. 

Загрузить еще