КОНФЕРЕНЦІЯ "ПРИРОДА ПОЛІССЯ: ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ОХОРОНА"

    Під такою назвою з 13 по 15 червня у місті Сарни з нагоди 20-річчя Рівненського природного заповідника (РПЗ) проходила науково-практична конференція з міжнародною участю. Участь у конференції взяли 48 представників із 27 наукових, природоохоронних та освітні установ України, в тому числі і науковці НУВГП. Загальна кількість учасників, які подали свої матеріали сягала 77 представників із 38 установ України, Білорусі та Алжиру.

Читать дальше

Перші кроки студентів-географів від теорії до практики

    Після напружених пар та складних модулів «Навчально-ознайомчу практику» студенти-географи чекали з нетерпінням. Причиною таких очікувань були анонсовані, наперед майбутні науково-пізнавальні екскурсії та подорож в Карпати. Така організація практики це хороша можливість отримати навики перших польових геолого-геоморфологічних, ґрунтових, геоботанічних, гідро-кліматичних досліджень безпосередньо в природних ландшафтах. Не менш важливими є і дослідження з суспільної географії: знайомство з промисловими об’єктами та закладами соціальної інфраструктури, етнографічними особливостями населення різних регіонів, тощо. 

Читать дальше

Всеукраїнська олімпіада з геології в Карпатах

    З 21-24 травня 2019 року відбулася Всеукраїнська олімпіада з геології в Карпатах (смт. Верхнє-Синьовидне) на базі лабораторії еколого-геологічних досліджень геологічного факультету Львівського університету ім. І.Франка. 

    В олімпіаді взяли участь студенти НУВГП навчально-наукового інституту водного господарства та природооблаштування: Вознюк О.В. (Г-11) та Гусак В.В. (Г -21), в супроводі старшого викладача кафедри геології та гідрології , к.геол. н. Мельничука В.Г. Учасники олімпіади виконували теоретичні та практичні завдання з геології в польових умовах Карпат.  

Читать дальше

Фестиваль активного туризму «Стежки здоров’я»

    24 квітня студенти спеціальностей: 242 «Туризм», 106 «Географія», 103 «Науки про землю» НУВГП прийняли активну участь у фестивалі активного туризму «Стежки здоров’я», проведення якого було ініційоване комунальним закладом «Обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Рівненської обласної ради. Завданням фестивалю було залучити якомога більше молоді до активного проведення дозвілля. Захід проведений в лісовому масиві поблизу смт. Оржів, а його учасниками стали близько півтори сотні студентів вищих закладів області. Змагання проводились на дистанціях: «Смуга перешкод», «Водний слалом», «Фігурне водіння велосипеда» та «Спортивне орієнтування за маркуванням». Суддівство змагань забезпечували досвідчені члени Федерації спортивного туризму у Рівненській області, серед яких Майстри спорту України зі спортивного туризму такі як: Буренко Валерій, Чалій Людмила, Шевчук Наталія та ін.

Читать дальше

ПРОБЛЕМИ КЛІМАТУ ТА ГЛОБАЛЬНОГО ПОТЕПЛІННЯ

    Інтерв'ю доцента кафедри геології і гідрології НУВГП, кандидата географічних наук Гопчака Ігора Васильовича з проблем КЛІМАТУ І ГЛОБАЛЬНОГО ПОТЕПЛІННЯ

Читать дальше

НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР "ГЕОМАНДРИ"

НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР: «ГЕОМАНДРИ У 2017-2019 рр».5 квітня 2019 р. о 12.00, ауд. 410. Запрошуємо УСІХ бажаючих!!! 

Читать дальше

Географи НУВГП відзначили Всесвітній день водних ресурсів


     22 березня 2019 року на кафедрі геології та гідрології ННІ ВГП з нагоди Всесвітнього дня водних ресурсів, яке в цьому році проходить під гаслом – «Вода для всіх», студенти 1-го курсу спеціальності 106 «Географія» також приєднались до відзначення цієї дати, ними було організовано фотовиставку зі стінгазетою під однойменною назвою. 

Читать дальше

Профорієнтаційна робота в загальноосвітніх школах Костополя

    Викладачі кафедри геології та гідрології, ННІ ВГП, доценти Гопчак Ігор Васильович і Криницька Марія Василівна, та старший викладач Мельничук Григорій Вікторович, відповідно до наказу МОН України провели для випускників загальноосвітніх шкіл м. Костопіль I тур Всеукраїнської олімпіади з Математики та Історії України. Участь у олімпіаді дає унікальну можливість отримати до 20 балів до сертифікатів ЗНО та допоможе вступити до НУВГП на вибрані абітурієнтами спеціальності. 

Читать дальше

Міжнародна науково-практична конференція «Вода для всіх» присвячена Всесвітньому дню водних ресурсів

    Відбулася 21 березня 2019 року в Інституті водних проблем і меліорації НААН України спільно з Республіканським унітарним підприємством «Центральний науково-дослідний інститут комплексного використання водних ресурсів» (Республіка Білорусь) та Глобальним водним партнерством України 

Читать дальше

Моніторинг гідрометеорологічних умов професійною безпровідною метеостанцією Vantage Pro 2 Devis Instruments

      Кафедрою геології та гідрології ННІ ВГП від серпня 2018 р. виконується моніторинг гідрометеорологічних умов професійною безпровідною метеостанцією Vantage Pro 2 Devis Instruments за програмою науково-дослідних робіт: «Моніторинг вологості крейди Здолбунівського родовища (південно-західна частина) у видобувних уступах та буртах звітрювання» на замовлення ПРАТ «Дікергофф Цемент Україна». До комплексу вимірюваних метеоданих увійшли: температура та вологість повітря, швидкість та напрям вітру, кількість та інтенсивність опадів, тиск. Напередодні встановлення і запуску метеостанція Vantage Pro 2 Devis Instruments була калібрована на точне визначення зазначених показників ДП «Укрметртестдержстандарт» та ДП «Житомирстандартметрологія». Моніторинг виконується з метою встановлення залежності вологості крейди від коливань метеопоказників. Водночас буряться свердловини з відбором проб для лабораторного вимірювання вологості крейди і вимірюються рівні підземних вод.


 


Читать дальше

Поїздка в Карпати студентським науковим гуртком "ГЕО-РІВНЕ"

    З 11 по 15 лютого 2019 року Студентським науковим гуртком «Гео-Рівне» під керівництвом доцента кафедри геології та гідрології А.С. Романіва у Карпатах було проведено школу-семінар: «Організація зимових походів та безпека туристів в горах» (Чорногірський хребет, урочище Козьмещик, сходження на г. Петрос).

Читать дальше

16.02.2019р. на кафедрі геології та гідрології НУВГП відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України в Рівненській області 2018/2019 навчального року (секція геології, геохімії та мінералогії).Читать дальше

Бурштин Полісся (довідник) авторів В.Г. Мельничука, М.В. Криницької, що вийшов з друку у видавництві Національного університету водного гсподарства та природокористування (Рівне). - 2018 р. - 234 с.

     У довіднику наведено основні відомості про поліський бурштин: історію його досліджень, речовинний склад і властивості, стратифікацію, районування і будову бурштинових покладів, описано методи пошуків, геологічної розвідки, видобутку та розробки бурштинових родовищ. Окрім того, коротко викладено технологію переробки бурштину-сирцю у ювелірні вироби, а також методи його гемологічної експертизи та ідентифікації. 

    Довідник може бути корисний для всіх, хто пов'язаний з бурштиновими промислами та створенний з метою підвищення обізнаності громадян та економічної спільноти стосовно інвестиційного потенціалу Українського Полісся

ПРИДБАННЯ ЗА ПОСИЛАННЯМ 
Читать дальше

З НОВИМ 2019 РОКОМ ДРУЗІ!!!

* Фанерозой або Фанерозойський еон — сучасний геологічний еон, що починається з моменту, коли на Землі поширилися тваринні форми життя.

Читать дальше

Проблеми гідрології, гідрохімії, гідроекології

Під такою назвою, 13-14 листопада 2018 р., в Українському гідрометеорологічному інституті ДСНС України та НАН України за участі КНУ імені Тараса Шевченка (Кафедра гідрології та гідроекології ), Інституту гідробіології НАН України відбулася VII Всеукраїнська наукова конференція з міжнародною участю присвячена 100-річчю НАН України.

Читать дальше

ВИКЛАДАЧІ-ГЕОЛОГИ ННІ ВГП ПОБУВАЛИ В КРАКІВСЬКІЙ ГІРНИЧО-МЕТАЛУРГІЙНІЙ АКАДЕМІЇ

    21-22 квітня викладачі кафедри інженерної геології та гідрогеології ННІ ВГП Криницька Марія Василівна і Залеський Іван Іванович на запрошення польської сторони перебували у Гірничо-Металургійній Академії ім. Станіслава Сташиця (AGH) - провідному технічному університеті Польщі. 

    Наші викладачі ознайомились з Факультетом Геології, Геофізики та Oхорони Навколишнього Cередовища (WGGiOṨ), укладом навчального процесу, навчальними лабораторіями та їх обладнанням, обмінялися з польськими колегами досвідом викладацької діяльності та досліджень з наук про Землю, дидактичними і науковими матеріалами (статтями, книгами, ексклюзивними взірцями мінералів і гірських порід).

    Були зіставлені навчальні плани із спеціальностей «Науки про Землю», «Екологія», «Гірництво» за ступенем бакалавр. Досягнуто домовленості по обміну студентів на навчальні практики з інженерної геології та гідрогеології, а в перспективі - і на навчання за подвійними дипломами із зазначених спеціальностей.

     Викладачами і керівництвом WGGiOṨ висловлена готовність щодо обміну академічних викладачів (запрошений професор), реалізації спільних досліджень з бурштинової проблематики. Зокрема викладачі кафедри гідрогеології та інженерної геології та кафедри мінералогії, петрографії і геохімії AGH готові проводити лекції нашим студентам у НУВГП, з подальшим закріпленням матеріалу в обладнаних сучасними засобами лабораторіях Академії. Докладніше були розглянуті умови перебування студентів і викладачів за обміном у AGH і НУВГП в рамках угод про співпрацю, укладених в жовтні 2015 року.  

    Завдяки уважному ставленню польських колег prof. Natkaniec-Nowak Lucyna та prof. Kmiecik Ewa наші викладачі отримали незабутні позитивні враження від візиту в AGH та знайомства з визначними місцями м. Краків. 

Читать дальше

НАУКОВО-ПРОФІЛЬНИЙ ПОДАРУНОК УНІВЕРСИТЕТУ НА 103 РОКИ

    Нещодавно вийшов навчальний посібник «Гідрометрія. Практикум» групою авторів кафедри геології та гідрології доцентів к. геогр. н. Косяк Д. С., к. геогр. н. Холоденко В. С., к. с.-г. н. Галіка О. І., к. т. н. Будз О. П. 

    Наукова праця стала своєрідним науково-профільним подарунком від авторів на 103 річницю єдиному в Україні університету з профілем водного господарства та природокористування. Посібник є таким єдиним за 103 роки існування нашого вузу.

    

Читать дальше

МІЖНАРОДНИЙ СЕМІНАР ПО УПРАВЛІННЮ ТА РАЦІОНАЛЬНОМУ ВИКОРИСТАННЮ ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ТРТ «ОЛЬМАНИ–ПЕРЕБРОДИ»

    В рамках реалізації білорусько-українського проекту «Створення умов для спільного управління і сталого використання природних ресурсів водно-болотного угіддя «Транскордонна Рамсарська територія "Ольмани – Переброди"», одним з партнерів якого є Рівненський природний заповідник, 20-21 вересня 2018 року у м. Столін (Білорусь) був проведений стартовий семінар, метою якого є налагодження співпраці Білорусі та України щодо управління та раціонального використання природних ресурсів Транскордонної Рамсарської території «Болота Ольман та Переброд», в тому числі – розробки спільного плану управління Транскордонної Рамсарської території, забезпечення її пожежної безпеки.

    В семінарі взяли участь: Рівненський природний заповідник (Україна), Державне науково-виробниче об'єднання «Науково-практичний центр НАН Білорусі по біоресурсах» (Білорусь), Місцевий екологічний фонд «Заповідники Брестської області», Миляцька сільська Рада (Україна), від НУВГП, як наукового куратора Рівненського природного заповідника, долучилися до реалізації Проекту, та прийняли участь у стартовому семінарі доцент кафедри геології та гідрології, ННІ ВГП, Гопчак Ігор Васильович і доцент кафедри геодезії та картографії, ННІ АЗ, Бялик Ігор Миколайович.

    Основні питання які розглядались на семінарі: 

  • 1. Управління проектом, координування і комунікація; 
  • 2. Управління Транскордонною Рамсарською територією; 
  • 3. Стійке використання дикорослої журавлини; 
  • 4. Спільна система моніторингу навколишнього середовища. 
    

    Проект здійснюється за фінансування Європейського Союзу в рамках Програми територіального співробітництва країн Східного партнерства Білорусь-Україна (EaPTC BY-UA). 


Читать дальше

Візит вчених PIG-NRI та ІГН НАН України до НУВГП

 25-27.09.2018р. в НУВГП перебували вчені Польського геологічного інституту – національного дослідницького інституту PIG-NRI (Польща): Реґіна Крамарська, Барбара Слодковська та Кароль Зґлініцькі, а також вченні Інституту геологічних наук Національної академії наук України Олена Ремезова та Тетяна Охоліна з метою спільних геологічних досліджень покладів бурштину на Поліссі та участі в роботі ІІІ–го Міжнародного науково-практичного семінару: «Проблеми генезису, умови формування та освоєння покладів бурштину України та Польщі» 

 25.09.2018р. відбулися: робочі зустрічі гостей з дослідниками поліського бурштину на кафедрі геології та гідрології; ознайомлення із геологічною експозицією Рівненського краєзнавчого музею; спільні дослідження та опробування керну свердловин з палеогенових відкладів у Рівненській комплексній геологічній партії. 

 26.09.2018р. гості відвідали родовище бурштину «Володимирець Східний». 

 27.09.2018р. на кафедрі геології та гідрології відбувся ІІІ Міжнародний науково-практичний семінар: «Проблеми генезису, умови формування та освоєння покладів бурштину України та Польщі» за участі студентів, що навчаються за освітніми програмами «Геологія», «Гірництво», «Конструктивна географія». 

Читать дальше

 Сучасний стан та тенденції розвитку інженерної гідрології в Україні та закордоном

    Під такою назвою, 22 травня 2018 р. в Українському гідрометеорологічному інституті ДСНС України та НАН України (УкрГМІ, м.Київ) відбулися Наукові читання, присвячені 100-річчю з дня народження видатного українського вченого-гідролога Йосипа Ароновича Железняка. Учня професора Анатолія Володимировича Огієвського, завідувача відділу гідрології Інституту гідрології і гідротехніки Академії наук УРСР (нині — Інститут гідромеханіки НАН України), видатного вченого-гідролога, одного із засновників гідрологічної служби в Україні. А.В. Огієвський, який у свою чергу, був учнем засновника української гідрологічної науки академіка Є.В. Оппокова, фактично заклав засади наукової школи інженерної гідрології в Україні, він є засновником і першим завідувачем кафедри гідрології з якої і почав існування наш НУВГП.

Читать дальше
Загрузить еще