МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ ГЕОЛОГІЧНЕ, ГІДРОЛОГІЧНЕ ТА БІОЛОГІЧНЕ РІЗНОМАНІТТЯ ПОЛІССЯ до 130 річчя від дня народження видатного польського дослідника Полісся професора Станіслава Малковського

ПОСИЛАННЯ ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ: REGISTRATION FORM

ПОСИЛАННЯ НА САЙТ КОНФЕРЕНЦІЇ Читать дальше

Рентгенівський дифрактометр Bruker D8 ADVANCE

    Підприємством «Волинь-Цемент» філією ПРАТ «Дікергофф Цемент Україна» передано кафедрі геології та гідрології НУВГП за залишковою вартістю рентгенівський дифрактометр D8 ADVANCE, який вимірює залежність інтенсивності рентгенівських променів, розсіяних порошкоподібними зразками мінеральних речовин, плівками, орієнтованими монокристалами і т.д., від кута дифракції. Прилад встановлено у навчальній лабораторії інженерної геології (ауд, 505) і буде використовуватись при вивченні мінералогії, літології, петрографії, геофізики та інших навчальних дисциплін.
     Вчені НУВГП висловлюють дирекції ПРАТ «Дікергофф Цемент Україна» глибоку вдячність за вагомий внесок у розвиток лабораторної бази нашого університету. 

Читать дальше

"Про стан рівня забруднення повітря міст України, про смог, дим, туман і шкоду від спалювання листя"

Інтерв'ю #4 Гопчака Ігора Васильовича (Igor Gopchak) доцента кафедри геології і гідрології, кандидата географічних наук, "Про стан рівня забруднення повітря міст України, про смог, дим, туман і шкоду від спалювання листя" на ранковому шоу "Добрий ранок"  

Читать дальше

КОНФЕРЕНЦІЯ "ПРИРОДА ПОЛІССЯ: ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ОХОРОНА"

    Під такою назвою з 13 по 15 червня у місті Сарни з нагоди 20-річчя Рівненського природного заповідника (РПЗ) проходила науково-практична конференція з міжнародною участю. Участь у конференції взяли 48 представників із 27 наукових, природоохоронних та освітні установ України, в тому числі і науковці НУВГП. Загальна кількість учасників, які подали свої матеріали сягала 77 представників із 38 установ України, Білорусі та Алжиру.

Читать дальше

Перші кроки студентів-географів від теорії до практики

    Після напружених пар та складних модулів «Навчально-ознайомчу практику» студенти-географи чекали з нетерпінням. Причиною таких очікувань були анонсовані, наперед майбутні науково-пізнавальні екскурсії та подорож в Карпати. Така організація практики це хороша можливість отримати навики перших польових геолого-геоморфологічних, ґрунтових, геоботанічних, гідро-кліматичних досліджень безпосередньо в природних ландшафтах. Не менш важливими є і дослідження з суспільної географії: знайомство з промисловими об’єктами та закладами соціальної інфраструктури, етнографічними особливостями населення різних регіонів, тощо. 

Читать дальше

Всеукраїнська олімпіада з геології в Карпатах

    З 21-24 травня 2019 року відбулася Всеукраїнська олімпіада з геології в Карпатах (смт. Верхнє-Синьовидне) на базі лабораторії еколого-геологічних досліджень геологічного факультету Львівського університету ім. І.Франка. 

    В олімпіаді взяли участь студенти НУВГП навчально-наукового інституту водного господарства та природооблаштування: Вознюк О.В. (Г-11) та Гусак В.В. (Г -21), в супроводі старшого викладача кафедри геології та гідрології , к.геол. н. Мельничука В.Г. Учасники олімпіади виконували теоретичні та практичні завдання з геології в польових умовах Карпат.  

Читать дальше

Фестиваль активного туризму «Стежки здоров’я»

    24 квітня студенти спеціальностей: 242 «Туризм», 106 «Географія», 103 «Науки про землю» НУВГП прийняли активну участь у фестивалі активного туризму «Стежки здоров’я», проведення якого було ініційоване комунальним закладом «Обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Рівненської обласної ради. Завданням фестивалю було залучити якомога більше молоді до активного проведення дозвілля. Захід проведений в лісовому масиві поблизу смт. Оржів, а його учасниками стали близько півтори сотні студентів вищих закладів області. Змагання проводились на дистанціях: «Смуга перешкод», «Водний слалом», «Фігурне водіння велосипеда» та «Спортивне орієнтування за маркуванням». Суддівство змагань забезпечували досвідчені члени Федерації спортивного туризму у Рівненській області, серед яких Майстри спорту України зі спортивного туризму такі як: Буренко Валерій, Чалій Людмила, Шевчук Наталія та ін.

Читать дальше

ПРОБЛЕМИ КЛІМАТУ ТА ГЛОБАЛЬНОГО ПОТЕПЛІННЯ

    Інтерв'ю доцента кафедри геології і гідрології НУВГП, кандидата географічних наук Гопчака Ігора Васильовича з проблем КЛІМАТУ І ГЛОБАЛЬНОГО ПОТЕПЛІННЯ

Читать дальше

НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР "ГЕОМАНДРИ"

НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР: «ГЕОМАНДРИ У 2017-2019 рр».5 квітня 2019 р. о 12.00, ауд. 410. Запрошуємо УСІХ бажаючих!!! 

Читать дальше

Географи НУВГП відзначили Всесвітній день водних ресурсів


     22 березня 2019 року на кафедрі геології та гідрології ННІ ВГП з нагоди Всесвітнього дня водних ресурсів, яке в цьому році проходить під гаслом – «Вода для всіх», студенти 1-го курсу спеціальності 106 «Географія» також приєднались до відзначення цієї дати, ними було організовано фотовиставку зі стінгазетою під однойменною назвою. 

Читать дальше

Профорієнтаційна робота в загальноосвітніх школах Костополя

    Викладачі кафедри геології та гідрології, ННІ ВГП, доценти Гопчак Ігор Васильович і Криницька Марія Василівна, та старший викладач Мельничук Григорій Вікторович, відповідно до наказу МОН України провели для випускників загальноосвітніх шкіл м. Костопіль I тур Всеукраїнської олімпіади з Математики та Історії України. Участь у олімпіаді дає унікальну можливість отримати до 20 балів до сертифікатів ЗНО та допоможе вступити до НУВГП на вибрані абітурієнтами спеціальності. 

Читать дальше

Міжнародна науково-практична конференція «Вода для всіх» присвячена Всесвітньому дню водних ресурсів

    Відбулася 21 березня 2019 року в Інституті водних проблем і меліорації НААН України спільно з Республіканським унітарним підприємством «Центральний науково-дослідний інститут комплексного використання водних ресурсів» (Республіка Білорусь) та Глобальним водним партнерством України 

Читать дальше

Моніторинг гідрометеорологічних умов професійною безпровідною метеостанцією Vantage Pro 2 Devis Instruments

      Кафедрою геології та гідрології ННІ ВГП від серпня 2018 р. виконується моніторинг гідрометеорологічних умов професійною безпровідною метеостанцією Vantage Pro 2 Devis Instruments за програмою науково-дослідних робіт: «Моніторинг вологості крейди Здолбунівського родовища (південно-західна частина) у видобувних уступах та буртах звітрювання» на замовлення ПРАТ «Дікергофф Цемент Україна». До комплексу вимірюваних метеоданих увійшли: температура та вологість повітря, швидкість та напрям вітру, кількість та інтенсивність опадів, тиск. Напередодні встановлення і запуску метеостанція Vantage Pro 2 Devis Instruments була калібрована на точне визначення зазначених показників ДП «Укрметртестдержстандарт» та ДП «Житомирстандартметрологія». Моніторинг виконується з метою встановлення залежності вологості крейди від коливань метеопоказників. Водночас буряться свердловини з відбором проб для лабораторного вимірювання вологості крейди і вимірюються рівні підземних вод.


 


Читать дальше

Поїздка в Карпати студентським науковим гуртком "ГЕО-РІВНЕ"

    З 11 по 15 лютого 2019 року Студентським науковим гуртком «Гео-Рівне» під керівництвом доцента кафедри геології та гідрології А.С. Романіва у Карпатах було проведено школу-семінар: «Організація зимових походів та безпека туристів в горах» (Чорногірський хребет, урочище Козьмещик, сходження на г. Петрос).

Читать дальше

16.02.2019р. на кафедрі геології та гідрології НУВГП відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України в Рівненській області 2018/2019 навчального року (секція геології, геохімії та мінералогії).Читать дальше

Бурштин Полісся (довідник) авторів В.Г. Мельничука, М.В. Криницької, що вийшов з друку у видавництві Національного університету водного гсподарства та природокористування (Рівне). - 2018 р. - 234 с.

     У довіднику наведено основні відомості про поліський бурштин: історію його досліджень, речовинний склад і властивості, стратифікацію, районування і будову бурштинових покладів, описано методи пошуків, геологічної розвідки, видобутку та розробки бурштинових родовищ. Окрім того, коротко викладено технологію переробки бурштину-сирцю у ювелірні вироби, а також методи його гемологічної експертизи та ідентифікації. 

    Довідник може бути корисний для всіх, хто пов'язаний з бурштиновими промислами та створенний з метою підвищення обізнаності громадян та економічної спільноти стосовно інвестиційного потенціалу Українського Полісся

ПРИДБАННЯ ЗА ПОСИЛАННЯМ 
Читать дальше

З НОВИМ 2019 РОКОМ ДРУЗІ!!!

* Фанерозой або Фанерозойський еон — сучасний геологічний еон, що починається з моменту, коли на Землі поширилися тваринні форми життя.

Читать дальше

Проблеми гідрології, гідрохімії, гідроекології

Під такою назвою, 13-14 листопада 2018 р., в Українському гідрометеорологічному інституті ДСНС України та НАН України за участі КНУ імені Тараса Шевченка (Кафедра гідрології та гідроекології ), Інституту гідробіології НАН України відбулася VII Всеукраїнська наукова конференція з міжнародною участю присвячена 100-річчю НАН України.

Читать дальше

ВИКЛАДАЧІ-ГЕОЛОГИ ННІ ВГП ПОБУВАЛИ В КРАКІВСЬКІЙ ГІРНИЧО-МЕТАЛУРГІЙНІЙ АКАДЕМІЇ

    21-22 квітня викладачі кафедри інженерної геології та гідрогеології ННІ ВГП Криницька Марія Василівна і Залеський Іван Іванович на запрошення польської сторони перебували у Гірничо-Металургійній Академії ім. Станіслава Сташиця (AGH) - провідному технічному університеті Польщі. 

    Наші викладачі ознайомились з Факультетом Геології, Геофізики та Oхорони Навколишнього Cередовища (WGGiOṨ), укладом навчального процесу, навчальними лабораторіями та їх обладнанням, обмінялися з польськими колегами досвідом викладацької діяльності та досліджень з наук про Землю, дидактичними і науковими матеріалами (статтями, книгами, ексклюзивними взірцями мінералів і гірських порід).

    Були зіставлені навчальні плани із спеціальностей «Науки про Землю», «Екологія», «Гірництво» за ступенем бакалавр. Досягнуто домовленості по обміну студентів на навчальні практики з інженерної геології та гідрогеології, а в перспективі - і на навчання за подвійними дипломами із зазначених спеціальностей.

     Викладачами і керівництвом WGGiOṨ висловлена готовність щодо обміну академічних викладачів (запрошений професор), реалізації спільних досліджень з бурштинової проблематики. Зокрема викладачі кафедри гідрогеології та інженерної геології та кафедри мінералогії, петрографії і геохімії AGH готові проводити лекції нашим студентам у НУВГП, з подальшим закріпленням матеріалу в обладнаних сучасними засобами лабораторіях Академії. Докладніше були розглянуті умови перебування студентів і викладачів за обміном у AGH і НУВГП в рамках угод про співпрацю, укладених в жовтні 2015 року.  

    Завдяки уважному ставленню польських колег prof. Natkaniec-Nowak Lucyna та prof. Kmiecik Ewa наші викладачі отримали незабутні позитивні враження від візиту в AGH та знайомства з визначними місцями м. Краків. 

Читать дальше

НАУКОВО-ПРОФІЛЬНИЙ ПОДАРУНОК УНІВЕРСИТЕТУ НА 103 РОКИ

    Нещодавно вийшов навчальний посібник «Гідрометрія. Практикум» групою авторів кафедри геології та гідрології доцентів к. геогр. н. Косяк Д. С., к. геогр. н. Холоденко В. С., к. с.-г. н. Галіка О. І., к. т. н. Будз О. П. 

    Наукова праця стала своєрідним науково-профільним подарунком від авторів на 103 річницю єдиному в Україні університету з профілем водного господарства та природокористування. Посібник є таким єдиним за 103 роки існування нашого вузу.

    

Читать дальше
Загрузить еще